Vydejte se do Španělska

Španělsko počasí

Španělsko bývá oblíbenou lokalitou pro turisty po celý rok, nejvíce však v letních měsících. Nachází se na jihozápadě Evropy a je čtvrtou největší evropskou zemí. Patří k němu ještě Baleárské a Kanárské ostrovy, města Ceuta a Melilla v severní části Afriku a 85 % Iberského poloostrova. Díky této obrovské rozloze je počasí ve Španělsku rozmanité.

Průměrné teploty

Ve východní části a na jižním pobřeží panuje spíše teplé počasí s minimem srážek a maximem slunečního záření, jsou zde mírné zimy. Ve vnitrozemí jsou však teplotní výkyvy citelnější. Nejvíce prší na severu. Průměrná teplota v zimním období se pohybuje kolem 15 °C, nicméně v posledních letech není výjimkou ani 5 °C. Občas se zde objeví také sníh, ale to je spíše výjimkou. Dokonce i lyžaři si zde přijdou na své, v pohoří Sierra Nevada jsou přímo ideální podmínky pro lyžaře. Letní teplotní průměr je kolem 25 °C, což je velice příjemné a díky mořskému vánku také snesitelné.

Vlivy na podnebí

Oceánské proudění má příznivý vliv na teploty v zimním období. Právě proto je zima ve Španělsku mírná a směrem do vnitrozemí teploty klesají. Bohužel dalším charakteristickým rysem této lokality jsou velmi časté mlhy, které jsou způsobené prouděním vlhkého vzduchu. Letní měsíce jsou prosluněné, v zimě se objevují srážky hojněji. Na východě Španělska jsou srážkové úhrny vyrovnané po celý rok.

Počasí graficky

[forecast location=“spain“ caption=“Teploty ve Španělsku“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“date(‚m/d/Y‘)“ highlow=’%%high%%°/%%low%%°‘ numdays=“5″ iconset=“Incredible“ cache=“false“ width=“100%“]

Srážky

Vůbec nejsušší oblast s nejmenším množstvím srážek je na jihu v oblasti provincie Murcie a Andalusie. V létě zde prakticky neprší vyjma oblasti okolo Barcelony, kde se měsíční úhrn srážek na podzim pohybuje kolem 90 mm.

Roční období

Ve vnitrozemí Španělska je kontinentální podnebí. Rozdíly mezi jednotlivými ročními obdobími, dnem a nocí jsou zde velmi patrné. Pokud tedy chcete strávit dovolenou ve Španělsku, je třeba sledovat počasí pro danou oblast.

Většina území Španělska má hornatý charakter. Na severu země tvoří hranici s Francií Pyreneje, které se pyšní druhým největším pohořím Španělska – Pico de Aneto. Španělsko omývají vody hned tří moří – Biskajského zálivu ze severní strany, Středozemní moře na jihu a Atlantický oceán na západě.

Španělsko počasí
5 (100%), hlasy: 3


Title

Chci odhalit tajné nabídky →

Tajné nabídky dovolené ve Španělsku