Vydejte se do Španělska

Počasí Menorca

Chystáte se na Menorcu? Pak vás jistě bude zajímat, jaké na ostrově panuje počasí. A rovnou vám mohu říci, že je zde po celý rok pěkně. Už jen 300 slunečních dnů v roce, to je dobrý důvod, sem zavítat, co říkáte? Tradičně nejtepleji je v létě, kdy jsou teploty mnohdy až neúnosné a sahají často nad 30°C. Jestliže však chcete obdivovat krásy ostrova za příznivějšího počasí, pak jeďte na Menorcu na jaře nebo na podzim, kdy teploty dosahují k 25°C a fouká příjemný větřík. Navíc na podzim je moře krásně vyhřáté, takže se zde dá koupat i v říjnu.

Díky rozmanitosti Španělska, můžeme klima rozdělit hned do čtyř oblastí. Na pobřeží Středozemního moře, severní Atlantické pobřeží, Kanárské ostrovy a vnitrozemí. Menorca se nachází v místech, kde je nejtepleji a nejméně zde prší. Déšť se objevuje obvykle především v zimních měsících, kdy však teploty prakticky nikdy neklesají k bodu mrazu. Nejchladněji je v lednu a v únoru, teploty se však stále drží kolem 15°C, takže takové naše jaro. Také teplota moře je velice podobná vzduchu. Na Menorce prší pouze několik dní v roce, v zimě se objevuje silný vítr, který může být až nepříjemný.

A než vyrazíte na Menorcu, nezapomeňte si přečíst také náš článek o mapě Menorky. Budete tak mít o tomto ostrově dokonalý přehled.

Aktuální počasí

Počasí Menorca
4.3 (86.67%), hlasy: 3


Title

Chci odhalit tajné nabídky →

Tajné nabídky dovolené ve Španělsku