Vydejte se do Španělska

Počasí Madrid

Jak popsat jednoduše počasí v Madridu? Mohli bychom jej označit jako „klima extrémů“. Zima je zde sice mírná, ovšem poměrně razantně ji střídají nesnesitelná vedra. Od extrému k extrému. Po většinu roku je nebe azurově modré. Nejteplejším měsícem je tradičně červenec a následuje srpen. Letní teploty se pohybují od 30 do 35°C.

Podnebí obecně

Klima ve Španělsku je velice rozmanité. Záleží, ve které oblasti se nacházíte. Málokterá země nabízí tak rozdílné teploty, jako právě Španělsko. Madrid těží z výhodné polohy uprostřed Pyrenejského poloostrova. Léta jsou suchá a teplá, zimy chladné, a dokonce se může objevit i sníh. Madrid je nejvýše položené evropské hlavní město.

Zimní období

Teploty v zimě se obvykle pohybují kolem 10°C, ovšem mohou klesat i níže. Průměrná teplota v zimě je dokonce kolem 5°C. To je tedy velice podobné, jako u nás. Akorát s tím rozdílem, že v létě jsou teploty o dost vyšší. Pokud chcete poznat Madrid lépe a prohlédnout si památky, pak doporučuji vydat se sem na podzim nebo na jaře, kdy jsou teploty příjemné.

Za teplem do Madridu

Zajímavostí je, že Madrid zaujímá čtvrté místo mezi městy s nejvyšší průměrnou teplotou v Evropě. Myšleno především v letních měsících. I když je zde přes den v létě teplo, večer začíná foukat příjemný větřík, který ochlazuje. Přesto se jedná o město s relativně nízkou vlhkostí. Hned po Athénách je Madrid v létě nejsušším městem v Evropě. Letní večery pak přímo vybízejí k venkovnímu posezení a ochutnání tamních specialit.

Počasí Madrid
5 (100%), hlasy: 1


Tajné nabídky dovolené ve Španělsku