Vydejte se do Španělska

Barcelona počasí

Pokud hledáte destinaci, do které se můžete jet podívat prakticky po celý rok a očekáváte příjemné teploty, pak mohu doporučit právě Barcelonu. Toto kosmopolitní město nabízí bohaté vyžití pro každého a příjemné teploty celoročně. Je to dáno tím, že zde vládne mírné středomořské klima. To znamená, že roční období zde prakticky neexistuje. Léto je teplé a dlouho, zimy jsou velice mírné, spíše jako naše jarní počasí.

Maximální měsíce

Nejtepleji je v Barceloně tradičně v červenci a v srpnu, kdy teploty přesahují 30 °C. Ve městě může být vedro až úmorné. Zchladit se můžete v muzeích nebo prohlídkou mnoha zajímavých památek. Příjemný stín najdete v parcích a samozřejmě se můžete vykoupat v moři nebo zajít do některého z místních aquaparků.

Předpověď online

[forecast location=“barcelona, spain“ caption=“Barcelona: teploty“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“date(‚m/d/Y‘)“ highlow=’%%high%%°/%%low%%°‘ numdays=“5″ iconset=“Incredible“ cache=“false“ width=“100%“]

Srážky v Barceloně?

Déšť se v Barceloně vyskytuje jen velice zřídka, především v jarních a podzimních měsících. Na jaře je nejvhodnější doba k prohlídce památek. Průměrné teploty dosahují k 18 °C, což je velice příjemné. Velmi často zde svítí slunce, což vás také doslova nabije pozitivní atmosférou.

Na podzim se drží teploty kolem 20°C, což je také ideální k prohlídce památek a poznávání tamní kultury. Mnoho lidí sem míří oslavit Vánoce a příchod nového roku. Oproti studené a sychravé zimě u nás, je to v Barceloně doslova pohádka.

Nejtepleji je zde tradičně v červenci a v srpnu, mezi nejchladnější měsíce patří leden a únor. V Barceloně bývá vysoká vlhkost vzduchu.

Barcelona počasí
5 (100%), hlasy: 2


Tajné nabídky dovolené ve Španělsku