Vydejte se do Španělska

Pláže Menorca

Dovolená a moře k sobě patří tak nerozlučitelně, jako sníh k zimě. Mnoho lidí tak při výběru své vysněné dovolené volí jako jedno z nejdůležitějších kritérií vzhled a popularitu pláže v cílové destinaci. Jestliže již víte, že letos poletíte na Menorcu, ušetří vám náš článek nemalý čas s hledáním těch nejkrásnějších pláží právě tady. A pokud ještě nevíte, kam letos vyrazíte, možná pro vás bude článek naopak inspirací!

Pobřeží dlouhé 200 kilometrů

Menorca je druhým největším ostrovem Baleárských ostrovů. Její rozloha činí přibližně 700 km2. Největší koncentrace turistů je však logicky na samotném pobřeží, které ostrov obepíná, a měří úctyhodných 200 kilometrů. Na něm nalezneme v podstatě všechny možné scenérie, jaké můžeme u moře vidět – romantická skaliska, panenské pláže, které budete mít pouze pro sebe či upravené lány pláží u populárních letovisek.

Cala Pregonda

První kroky nás zavedou na pláž zvanou Pregonda, která se nachází v severní části ostrova. Písek, po kterém tu budete chodit, je považován za jeden z nejjemnějších na celém ostrově. Má sytě okrovou barvu, která přechází téměř do červené. Voda je zde průzračně čistá a je lemována mnohými skalisky, takže je ideálním místem pro šnorchlování. Toto místo můžete také velmi často spatřit na místních pohledech.

Pláž z každé pohlednice

Pravděpodobně ještě fotografovanější pláží, která nechybí na žádné pohlednici z Menorcy, je pláž s názvem Macarella. Jedná se o skutečně malinkatou pláž na jižním pobřeží ostrova, jež se nachází v romantické zátoce. Voda je zde tak průzračná, že lodě, které sem přijely zakotvit, vypadají, jako by se vznášely ve vzduchu. V případě, že budete chtít pláž navštívit a vykoupat se zde, doporučujeme přijet již v ranních hodinách – později je zde opravdu plno.

Cala Tortuga

Milovníci filmu Piráti z Karibiku nyní jistě zbystří. Název další vyhledávané pláže totiž nese jméno Tortuga. Jedná se však o pouhou shodu jmen – tortuga totiž ve španělštině znamená želva. Jedno ale přece jenom s Karibikem společného má, a to jemný bílý písek. Najdete ji na východním pobřeží ostrova, v národním parku Grau Albufera. Díky této lokaci je místo opravdu nezkažené.

Klid a pohoda na Binidalí

Poslední lokalita nás zanese na jihovýchodní pobřeží Menorcy, na pláž v zátoce Binidalí. Stejně, jako Macarella, i Binidalí je opravdu malinkou pláží, na které vládne ta pravá španělská pohoda. Idylku vykresluje průzračně čistá voda, jemný a čistý písek a samozřejmě též nádherně zelená všudypřítomná příroda.

Pláže Menorca
Hodnotit


Tajné nabídky dovolené ve Španělsku