Vydejte se do Španělska

Menorca

Menorca je 2. největší ostrov Baleár a patří mezi hojně navštěvované destinace. Ostrov Menorca stojí trochu ve stínu větší Mallorcy, přesto si našel mnoho příznivců. Menorca je opředená záhadami a pestrou historií. Nabízí skvostné pláže a příjemné koupání. Oproti Mallorce má jednu velkou výhodu, je zde méně turistů a často i poloprázdné pláže.

Hlavní NEJ ostrovu Menorca

Ostrov Menorca se rozléhá jen 40 km o Mallorcy. Jde o druhý největší ostrov Baleárského souostroví a také leží nejvíce na severu. Zároveň je ze všech Baleárských ostrovů nejzelenější. Právě zelená barva a bílé domky jsou pro tento ostrov typické, stejně jako azurově modré moře. Na pohled to může působit trochu jako kýč.

Malebná Menorca

Menorca má bohatou historii. V minulosti se zde vystřídalo mnoho národností, které zde zanechaly nesmazatelné stopy v gastronomii, architektuře i ve způsobu života místních obyvatel. Dodnes si však uchovává svou jedinečnou atmosféru. Římané ji označovali jako Balearis Menor, což v překladu znamená „menší ostrov“.

Tamní obyvatelé si dávají záležet na tom, aby zde zůstala panenská příroda zachována i do dalších let. V roce 1991 byla prohlášena prakticky celá polovina ostrova za chráněné území a organizace UNESCO jej o dva roky později zařadila do kategorie světové biosférické rezervace. Není tedy divu, že turisté sem jezdí obdivovat překrásnou přírodu. Menorca je domovem mnoha vzácných živočichů.

Počasí na Menorce

[forecast location=“spain“ caption=“Menorca: teploty“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“date(‚m/d/Y‘)“ highlow=’%%high%%°/%%low%%°‘ numdays=“5″ iconset=“Incredible“ cache=“false“ width=“100%“]

Na ostrově je zákaz výstavby vysokých hotelů. Všechny ubytovací zařízení se musí držet určitých norem, aby nenarušovaly vzhled a vkusně zapadly do tamní krajiny. Dokonce i počet turistů, kteří mohou ostrov navštívit, je omezen. Díky tomu ovšem vzrůstají ceny za ubytování. Nicméně mnoho lidí si připlatí za to, že mohou strávit dovolenou v klidné a nerušené lokalitě. Často sem míří Angličané a turisté ze Skandinávských zemí.

Výhodou je, že zde nenarazíte na typické „betonové“ komplexy ze 70. a 80. let minulého století. Naopak každý si může užívat typicky venkovské atmosféry.

Památky na ostrově

Ostrov Menorca je plný zajímavých památek. Mohu doporučit zejména hlavní město Mahón. Nachází se zde historické centrum i mainský přístav, který je asi nejkrásnějším místem z celého ostrova. Především velice romantický. Menorca je hodně bohatá na archeologická naleziště. Někteří jej dokonce označují jako „muzeum pod širým nebem“.

Za pozornost stojí také Binibeca, což je malá rybářská vesnička plná bílých domků s malými uličkami. Nachází se zde také mnoho taveren a restaurací. Co se gastronomie týče, na Menorce můžete ochutnat tradiční menorský sýr, který je vynikající. Gurmáni si pochutnají na langustové polévce.

Pláže

Na Menorce najdeme desítky různorodých pláží, které představují největší bohatství ostrova. Jižní část je plošší a ukrývá v sobě desítky úzkých zálivů, ve kterých se nachází krásné pláže s bílým pískem. Na severu jsou pláže delší a také barevnější. Často zde můžete narazit na zlatý až lehce načervenalý odstín písku.

Menorca
4.5 (90%), hlasy: 2


Title

Chci odhalit tajné nabídky →

Tajné nabídky dovolené ve Španělsku