Vydejte se do Španělska

Menorca mapa

Menorca je druhým největším ostrovem Baleár hned po známější Mallorce. Na mapě ji najdete severním směrem právě od Mallorky cca 41 km. Menorca je velkým magnetem pro potápěče. Hlavním městem ostrova je Mahón, který se rozkládá na západní straně ostrova. Bývalé hlavní město Ciutadella se nachází na opačné straně, ovšem se současným hlavním městem je propojeno jednou hlavní silnicí.

Cesta na ostrov letecky vám zabere přibližně 2 hodiny a 15 minut. Máte tedy jistotu, že na ostrov se dostanete poměrně rychle a pohodlně. Geograficky je rozdělený na dvě samostatné části, které dávají tamnímu prostřední odlišný ráz. Pro sever jsou typické dramatické scenérie, které zdobí vysoké útesy a nádherná malebná krajina, na jihu je vegetace poněkud bujnější. Ostrov byl v roce 1993 vyhlášen světovou biosférickou rezervací, která spadá pod záštitu UNESCO. Milovníci krásné přírody si tedy rozhodně přijdou na své.

A co je nejlepší, na Menorce najdete řadu prázdných pláží, takže pokud hledáte soukromí, budete tento ostrov na rozdíl od rušné Mallorky tou nejlepší volbou.

Povrch ostrova není nikterak členitý. Nenajdete zde moc řek a hor. Jen pro zajímavost, nejvyšší vrchol Menorcy měří pouhých 358 metrů. Pokud se tedy chystáte Menorcu navštívit, rozhodně si nejprve prostudujte naši mapu tohoto ostrova, který můžete snadno křížem krážem procestovat.

Mapa online

Menorca mapa
4.5 (90%), hlasy: 4


Title

Chci odhalit tajné nabídky →

Tajné nabídky dovolené ve Španělsku