Vydejte se do Španělska

Menorca dovolená

Španělsko je jednou z nejpopulárnějších evropských destinací, ačkoliv mu čeští dovolenkáři přicházejí na chuť velice pomalu. A to je rozhodně škoda. Španělsko totiž má co nabídnout a spokojenou dovolenou, na kterou jen tak nezapomenete, tu prožijí i ti nejnáročnější. My jsme se rozhodli představit vám ostrov, který je často nazýván jako muzeum pod širým nebem. Už tušíte? Mluvíme o Menorce!

Dvanáctý největší ostrov Středomoří

Ostrov Menorca je druhým největším ostrovem Baleárských ostrovů. Prvenství patří jeho větší sestře – Mallorce, se kterou bývá někdy zaměňován. Svou rozlohou, která činí 702 km2, by se dal přirovnat přibližně k řeckému ostrovu Kefalonie. Najdeme tu samozřejmě mezinárodní letiště, čímž je zajištěno pohodlné spojení s Českou republikou. Let trvá přibližně dvě a půl hodiny a přímé pravidelné spojení zajišťuje společnost SmartWings. Pokud cestujete na vlastní pěst, dáte za zpáteční letenky v hlavní sezóně přibližně 7 tisíc korun.

Nejméně turistů z Baleár

Baleárské ostrovy, a to zejména Mallorca a Ibiza mají pověst míst dotčených typickým masovým turismem. Menorca se však tomuto nelichotivému označení zatím úspěšně vyhýbá. Vždyť počet turistů tu je ve srovnání s Mallorcou, vztaženo též k její rozloze, zhruba poloviční. Za tento „luxus“ si však musíte něco připlatit – obecně je tu totiž z celých Baleár nejdráže.

Zasloužená přezdívka

Své přezdívce ostrov zcela dostojí. Najdete zde totiž jak pozůstatky z doby kamenné, tak četné památky, jež jsou němými svědky bohaté a pestré historie ostrova. Zmíníme například megalitickou hrobku zvanou Naveta des Tudons, jež byla postavena zhruba ve 2. tisíciletí před naším letopočtem. Určitě pak navštivte hlavní město ostrova – Mahon, jež díky své úchvatné architektuře patří mezi nejkrásnější města Středomoří!

Srovnání zájezdů

Jestliže jste dostali chuť Menorcu navštívit, doporučíme vám ještě tři zájezdy, díky kterým se nemusíte o nic starat. Cílit budeme na ty, jež chtějí co nejvíce ušetřit, dále na ty, kteří si chtějí užívat luxusu a v posledním případě kompromis obojího. Vše samozřejmě v hlavní sezóně!

Nejlevnější zájezd

Osmidenní zájezd pro ty, kteří nechtějí za dovolenou utrácet desetitisíce, vede do letoviska Punta Prima, které leží na samotném jihovýchodním cípu ostrova. Ubytováni budete v překrásném hotelu s názvem Xaloc Playa, přičemž stravovat se budete formou polopenze. Ač je zájezd nejlevnější, troufáme si říct, že vám tu nebude nic scházet! A cena? 16 290 Kč!

Nejluxusnější zájezd

Milovníkům luxusu doporučíme naprosto stejné letovisko, jako v nejlevnějším případě. S tím rozdílem, že bydlet budete v luxusním pětihvězdičkovém komplexu Hotel Insotel Punta Prima Prestige Suites & Spa, který je postaven v klasickém menorském stylu. Jak již z názvu vypovídá, budete si zde moci užívat veškerého relaxačního vybavení. Stravování je formou polopenze, kde si budete moci vybrat z celé řady pokrmů. Za osmidenní pobyt dáte 40 990 Kč.

4★ hotel Globales

Kompromisem mezi kvalitou a cenou budiž zájezd do letoviska Santo Tomas, které leží přímo uprostřed jižní části ostrova. Ubytování naleznete v nádherném čtyřhězdičkovém hotelu Globales Lord Nelson, jež leží přímo u vyhlášené písečné pláže. Stejně, jako v předchozích příkladech, i zde je stravování formou polopenze. Za osmidenní pobyt zaplatíte 20 990 Kč!

Menorca dovolená
5 (100%), hlasy: 2


Title

Chci odhalit tajné nabídky →

Tajné nabídky dovolené ve Španělsku