Vydejte se do Španělska

Malaga

Malaga je perla Španělska. Město, přístav a prázdninové letovisko, které se rozkládá na jihu Španělska a je obklopeno Středozemním mořem. Jde o druhé největší město Andalusie a nachází se zde významné turistické centrum letoviska Costa del Sol.

Pláže v Malaze

Turisty nejvíce zajímají především pláže a koupání v Malaze. Nachází se zde typické písečné pláže a voda je křišťálově čistá a průzračná. Na východ od přístavu Malagueta Beach jsou pláže více oblázková a plné romantických zátočin. Pláže jsou propojeny promenádou plnou palem, obchodů a taveren.

Kam se vydat?

Přímo v Malaze mnoho památek není, ovšem pár míst k navštívení se tu přeci jen nachází. Nad městem se majestátně tyčí pevnost Alcobaza a hrad Gibralfaro, který byl připojen k pevnosti již v 11. století. Jde tedy o starobylé památky, které se nachází v těsné blízkosti. Doporučujeme vystoupat do pevnosti a kochat se nádherným výhledem do okolí. Uvnitř se navíc rozprostírají malebné zahrady, nádvoří a kašny. Je to místo, ve kterém se doslova zastavil čas.

Další významnou památkou je tamní katedrála La Manquita, což v překladu znamená „jednoruká“. Je to tím, že katedrála má pouze jednu věž, na druhou už údajně nezbyly finance.

Pokud se vydáte na dovolenou do Malagy, vaší pozornosti by nemělo uniknout také muzeum světoznámého malíře Pabla Picassa. Nachází se nedaleko pevnosti Alcobaza. Malaga je rodištěm tohoto legendárního malíře, není tedy divu, že jeho díla jsou zde zvěčněná.

Město plné života

Malaga je centrum kultury a nabízí mnoho příležitostí ke strávení příjemných chvil například v kavárně nebo v restauraci. Odehrává se zde velmi pestrý společenský život. Malaga láká mladé lidi, kteří si chtějí užít nočního života do sytosti. Nachází se zde řada nočních klubů, barů i diskoték. V tamních restauracích můžete ochutnat výborné španělské speciality, zejména pak smažené ryby naložené v ledu.

Malaga: Obecné informace

U Malagy se nachází velké mezinárodní letiště, na které létají přímé spoje také z ČR. Proto cesta do této lokality je velice příjemná. Nedaleko Malagy je známá Granada. Město, ve kterém se střetává západní a východní kultura.
V centru města můžete navštívit nádherný park Alameda a na cestě do Anterquera se nachází rozsáhlé zahrady se zajímavým názvem „de la Concepcion“ neboli zahrady neposkvrněného početí.

V Maleze se dodržuje odpolední siesta, kdy je vše zavřené. Naopak do pozdních večerních hodin můžete nakupovat a užívat a užívat si nočního života, který je v Malaze opravdu bohatý. Malaga se pyšní titulem pátého největšího města Španělska.

Malaga
5 (100%), hlasy: 1


Title

Chci odhalit tajné nabídky →

Tajné nabídky dovolené ve Španělsku