Vydejte se do Španělska

Doba letu

Blížící se letní dovolená s sebou nese pro řadu cestovatelů celou řadu otázek. Mnozí letos na dovolenou vyráží poprvé letecky, přičemž jednou z nejoblíbenějších destinací sezóny 2017 je Španělsko. V tomto článku se tak podíváme na to, jakou dobu v letadle absolvujete při cestě do španělských destinací.

Čas strávený na letišti

Při cestování letadlem je velice příjemné, že cestu, kterou byste autem absolvovali několik desítek hodin, zvládnete urazit za zlomek času. Samozřejmě je nutné k tomuto času připočíst i čas, který vám zabere cesta na letiště a též fakt, že je nutné být na letišti alespoň 2 hodiny před odbavením (pokud cestujete s odbavovaným zavazadlem).

Nejvytíženější Barcelona

Do Španělska se můžete dostat přes několik mezinárodních letišť. Tím nejvytíženějším je zcela určitě letiště v Barceloně. Dle statistik prošlo jeho branami v roce 2016 na 44 milionů cestujících. Doba letu z Prahy je přibližně 2 a půl hodiny, přičemž sem létá přímým spojením momentálně pět leteckých společností.

Let do hlavního města

Druhým největším letištěm je to, jež leží ve Španělském hlavním městě – Madridu. Lidé toužící po letní dovolené sem však pravděpodobně nepoletí, neboť toto letiště se nachází od Středozemního moře přes 300 kilometrů vzdušnou čarou. Pokud byste sem však zamířili, pak vězte, že vám čistý let z Prahy zabere okolo 3 hodin.

Nejoblíbenější letiště u turistů

Pravděpodobně nejvytíženějším pevninským letištěm, z hlediska počtu turistů bažících po vyhřátém moři, je to, jež se nachází ve městě Málaga. Leží se na samotném jihu Španělska, takže vám let zabere necelé tři a půl hodiny. Za tu dobu urazíte přibližně 2 100 kilometrů. Pokud byste sem jeli autem, cesta by vám trvala okolo 26 hodin!

Nezapomeňme na Baleáry

Španělsko samozřejmě není pouze pevnina. Jednou z nejpopulárnějších destinací je zcela jistě ostrov Mallorca, kterou ročně navštíví přibližně 12 milionů turistů. Letět sem můžete v letní sezóně díky charterovým letům jak z Prahy, tak z Brna či Ostravy. Pravidelná přímá letecká linka však létá pouze z hlavního města. V letadle pak strávíte ve všech případech okolo dvou a půl hodin. Podobný čas vám pak zabere cesta na nedaleký ostrov Ibiza.

Nejvzdálenější Kanárské ostrovy

Rekordmanem – co se týče času stráveného v letadle – jsou dozajista Kanárské ostrovy, které taktéž patří Španělsku. Až vám vaše drahá polovička oznámí, že letošní dovolenou pojedete právě tam, pak vězte, že v letadle strávíte dobu okolo 5 hodin. Jako cílové letiště pak budete mít buď Las Palmas, Fuerteventura či Tenerife.

Doba letu
5 (100%), hlasy: 2


Tajné nabídky dovolené ve Španělsku