Vydejte se do Španělska

Costa Brava

Costa Brava: oblíbená destinace Španělska

Costa Brava je pobřeží ve Španělsku, které každoročně navštíví obrovské množství turistů. I když se totiž nachází v poněkud „ožehavé“ oblasti Katalánska, návštěvníkům ze zahraničí má co nabídnout.

Costa Brava neboli „Divoké pobřeží“

Costa Brava je 220 km dlouhé pobřeží v Katalánsku, tedy na severu Španělska u Středozemního moře. Konstatování, že se jedná o jednu z turisticky nejnavštěvovanějších oblastí Pyrenejského poloostrova, asi mluví za vše. Výmluvný je rovněž český překlad „Divoké pobřeží„. Na Costa Brava totiž naleznete nejen velké množství písečných pláží, ale také příkré útesy a divokou přírodu. Nechybí zde ale ani další lákadla pro turisty jako památky, hotelové komplexy, obchody, kavárny či diskotéky.

Co navštívit na Costa Brava?

Jak už jsme zmínili, turisté si mohou na „Divokém pobřeží“ užívat veškerý komfort, především ale vyrážejí za často velmi dlouhými písečnými plážemi a vodními radovánkami. Z tohoto ohledu jsou vyhlášena především města Lloret de Mar, Tossa de Mar nebo Blanes. Popularitu oblasti samozřejmě dodává i příjemné podnebí a slunečné počasí. A pokud už budete mít dost povalování na pláži, můžete poznávat okolní přírodu či temperament místních obyvatel.

Památky

Milovníci památek si nenechají ujít ani naleziště Empúries z doby řecké a římské. Z pozdějších obdobích lze navštívit třeba benediktinský klášter s kostelem z 9. a 10. století na úpatí hory San Cristóbal, případně město Castelló d’Empúries, kde se každou druhou neděli v září konají středověké trhy. Rovněž milovníci uměni si na Costa Brava přijdou na své, neboť v městečku Cadaqués žili umělci jako Pablo Picasso. Navíc je možné navštívit Muzeum Salvadora Dalího ve Figueres.

Doporučujeme: pokud nechcete být ani dovolené bez svého milovaného fotbalu, nic vám nebrání navštívit nedalekou Barcelonu, tzn. hlavní město Katalánska. Zde si samozřejmě můžete prohlédnout i legendární stadion Nou Camp a při troše štěstí také navštívit zápas „Barcy„.

Nejnižší a průměrné ceny zájezdů?

Jestliže vás Costa Brava nesmírně láká a rádi byste využili služeb některé z cestovních kanceláří, ceny jednotlivých zájezdů jsou velmi rozdílné. Některé seženete výrazně pod 10 000 Kč, jiné vás budou stát okolo 20 000. Pokud chcete vyrazit sami, letecky se dostanete na Gironské mezinárodní letiště a odtud se budete muset vydat do cílové destinace vlakem, autobusem či vozem taxi služby. Chcete-li použít automobil, vzdálenost z Prahy na sever Costa Brava činí po silnici 1 586 km.

Upozorňujeme: ačkoli Katalánsko není pro turisty rizikovou oblastí, probíhají zde neustálé pokusy o nezávislost na Španělsku. Občas tedy můžete být svědky velkých demonstrací, takže je Costa Brava „divokým pobřežím“ i z pohledu politiky.

Costa Brava
5 (100%), hlasy: 1


Title

Chci odhalit tajné nabídky →

Tajné nabídky dovolené ve Španělsku