Vydejte se do Španělska

Costa Almería

Milovníci Španělska si v oblasti Costa Almería skutečně přijdou na své. Malebné rybářské vesničky, rozmanitá letoviska, dlouhé písečné pláže, čisté moře, kolem hory, polopouště i zeleně. Takto bych mohla v pár bodech popsat část jihošpanělského regionu Andalusie.

Toto místo vyniká panenskou přírodou, neboť se zde turismus teprve rozvíjí. Turisté si tak mohou odpočinout na poloprázdných plážích, které jsou klidné a čisté. Z toho těží i místní krajina, do které jsou turistická letoviska vsazena jen velice šetrně. Platí zde totiž určitá pravidla, například hotely nesmí mít více než tři patra. To ovšem neznamená, že na vás nečeká potřebný komfort. Tuto destinaci si vybírají lidé toužící po klidné dovolené bez lidí a hluku. Můžete poodhalit typickou andalusijskou kulturu, historii a prohlédnout si malebné rybářské vesničky.

Na první pohled shluk bílých domků uprostřed hor. Ovšem na ten druhý se jedná o jedno z nejkrásnějších přímořských měst na pobřeží Costa de Almería. Řeč je o letovisku Mojácar, které je rozděleno na dvě části. Bývá často přezdíváno jako město v kopcích, které je od pobřeží vzdálené asi tři kilometry.

Počasí Costa Almería

Počasí je v tomto místě doslova sázka na jistotu. O tom vás jistě přesvědčí více než 3 tisíce hodin slunečního svitu ročně. Zima je tak mírná, až ji nelze považovat za opravdovou zimu, ale spíše teplejší podzim. V létě jsou teploty vysoké, ovšem díky příjemnému větříku, snesitelné. Za pozornost stojí především nádherné pláže. Nachází se zde písečné i oblázkové, liduprázdné i divoké.

Casta Almeríe se skládá z mnoha vesnic a vesniček. Mezi ty nejznámější patří San Miguel a Gabo de Gata. Některé vesničky opravdu stojí za to si prohlédnout. Budete si připadat, jako byste se zastavili v čase. Za pozornost stojí také mohutná pevnost arabského původu s katedrálou z roku 1524.

TOP rezervace

Gabo de Gata – Níjar patří mezi přírodní bohatství, neboť se jedná o národní park, který byl v roce 1997 prohlášen biosférickou rezervací a patří pod ochranu UNESCO. Vyniká především jedinečnými geologickými útvary, které z pobřeží volně přechází do moře. Na některých místech se lze také koupat.

Za zmínku stojí také hollywoodské městečko Tabernas, který tvoří místní atrakci a představuje Hollywood ve zmenšené verzi. Kdysi dávno se zde natáčely filmy, především pak westerny, pro které zde byly ideální podmínky. Dokonce se zde točily některé scény Sedmi statečných. V současné době se zde také natáčí, zejména přestřelky a akční scény.

Gurmánské Španělsko

Španělská pohostinnost je zde stejně úžasná, jako krajina. Ochutnat můžete různé speciality z býků. Nachází se zde vyhlášené restaurace Casa Sevilla, kde dělají skutečně výtečné steaky, které budete mít problém sníst, jak jsou velké. K pití si můžete dopřát sklenku výborné sangrie. Velkým gurmánským zážitkem je jeskyně s restaurací Asador La Gruta.

Costa Almería
5 (100%), hlasy: 1


Title

Chci odhalit tajné nabídky →

Tajné nabídky dovolené ve Španělsku