Vydejte se do Španělska

Časový posun

Je tolik věcí, které mají lidé tradičně spojeny s letní dovolenou. Slunce, moře, odpočinek, let letadlem, ale taktéž často související časový posun. V tomto článku vám přinášíme přehled toho, jaký časový posun budete muset absolvovat v případě dovolené ve Španělsku!

Dvojí čas ve Španělsku

A že to nebude tak jednoduché, jako je tomu například v Řecku, kde je v celé zemi jednotný čas a oproti ČR je zde všude o hodinu víc. Zejména díky vzdálenějším Kanárským ostrovům, které Španělsku patří, se můžete setkat s dvojím časem.

Na úrovni Británie, avšak bez posunu

První čas platí pro pevninské Španělsko a samozřejmě též blízké ostrovy, jakými jsou Mallorka, Menorca, Ibiza a menší přilehlé ostrovy. Ač jsou tyto destinace ve zhruba stejné zeměpisné délce, jako je Velká Británie, s časovým posunem se tu nesetkáte. Po příletu do těchto destinacích si tak čas na hodinkách měnit nemusíte – je tu naprosto stejně, jako v ČR.

Na Kanárech si hodinu přispíte

Pokud však hodláte cestovat na zmiňované Kanárské ostrovy, změna času vás nemine. Na všech ostrovech panuje shodný čas v pásmu UTC 0, to znamená, že je zde o hodinu méně, než je tomu v České republice (u nás je čas v pásmu UTC +1).

Sezónní změna času

Zbývá už jen dodat, že stejně, jako je tomu ve většině evropských států, tak i ve Španělsku probíhá 2x ročně sezónní změna času. Nezáleží tedy, v jaké roční období poctíte Španělsko svou návštěvou. Stále se můžete řídit našimi radami a čas si buď vůbec neměnit anebo odečíst pouze jednu hodinu v případě návštěvy Kanárských ostrovů.

Časový posun
1 (20%), hlasy: 1


Tajné nabídky dovolené ve Španělsku