Vydejte se do Španělska

Andalusie

„Dovolená v Andalusii na jihu Španělska“

Ve Španělsku se nachází mnoho oblastí, které jsou turisticky oblíbené. Zajímavým místem pro relaxační dovolenou i aktivní cestovatele představuje i jihošpanělská oblast Andalusie.

Autonomní společenství Andalusie

Andalusie je region v jižní části Pyrenejského poloostrova. S rozlohou 87 268 km² je po Kastilii a Leónu druhým největším autonomním společenstvím na území Španělska, které konkrétně leží na pobřeží Středozemního moře a Atlantského oceánu. Andalusie proto patří k poměrně oblíbeným turistickým destinacím. Jižní Španělsko je totiž oblastí, kde lze trávit relaxační dovolenou u moře, ale také provozovat horskou turistiku a poznávat místní muslimské a křesťanské památky.

Doprava do jižního Španělska

Pokud chcete do Andalusie vyrazit letecky, záleží na tom, do jakého místa se přesně chystáte. V této oblasti je totiž přítomno hned 10 mezinárodních letišť. Do Španělska se pak samozřejmě můžete vydat i automobilem, nicméně vzdálenost z Prahy do andaluské metropole Sevilla činí po silnici téměř 2 700 km. Rozhodnete-li se využít služeb některé z českých cestovních kanceláří, cena osmidenních zájezdů do různých oblastí Andalusie se pohybuje zhruba v rozmezí 15 až 20 tisíc Kč.

Jaká místa navštívit během dovolené v Andalusii?

Jestliže uvažujete o dovolené v Andalusii, možná hledáte inspiraci, kam konkrétně na jihu Španělska vyrazit. Proto jsme si pro vás připravili několik tipů.

  • Pevnost Alhambra v Granadě. Alhambra doslova znamená „Rudý hrad„. I když tuto stavbu začali po dobytí oblasti upravovat křesťané, stále se jedná o zajímavý doklad místní arabské architektury. Za vidění pak stojí i zahrada Generalife a blízké středověké město Albaicín.
  • Historické centrum Córdoby. Toto město bylo metropolí Al-Andalusu, tedy území Pyrenejského poloostrova ovládané ve středověku muslimy. Historické centrum Córdoby na tuto dobu upomíná, přičemž k návštěvě vybízí zejména mešita přestavěná na katedrálu.
  • Metropole Sevilla. Město, které snoubí tradici s modernitou. Nejenže zde naleznete řadu moderních staveb, ale také historickou katedrálu se zvonicí La Giralda, královský palác Alcáraz, případně Indický archiv, která podává svědectví o objevných plavbách do Ameriky.
  • Městečka Úbeda a Baeza. Zatímco výše zmíněná místa upomínají zejména na středověk, historická centra měst Úbeda a Baeza jsou příkladem zajímavé renesanční architektury.
  • Národní park Doňana. Tento park se nachází na jihozápadě Andalusie a vyhledáván je zejména kvůli obrovskému množství ptačích druhů. V posledních letech je ovšem ohrožen intenzivním zemědělstvím v okolí.
  • Pohoří Sierra Nevada. Pokud milujete horskou turistiku, v Andalusii se rozprostírá druhé nejvyšší pohoří západní Evropy po Alpách. Součástí Sierra Nevady je přitom i nejjižnější lyžařský areál v Evropě, totiž Veleta.
  • Costa de Almería. V celé oblasti Andalusie lze nalézt mnoho oblastí s krásnými plážemi. Jedinečnou atmosféru ovšem naleznete především v oblasti Costa de Almería, která potěší především tím, že ji stále ještě nepostihla masová turistika.
Andalusie
5 (100%), hlasy: 1


Title

Chci odhalit tajné nabídky →

Tajné nabídky dovolené ve Španělsku